Banner 1

Aktualności

Uwaga Rodzicie i Opiekunowie dzieci! 15 grudnia upływa termin zgłaszania prac na konkurs na bajkę profilaktyczną „Rodzinna Apteczka”

Informujemy, że 15 grudnia br. upływa termin nadsyłania prac na konkurs  „Rodzinna Apteczka”. Szczegóły organizacyjne poniżej:

Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie i Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Skawina (rodziców, opiekunów wraz z dziećmi) do udziału w II ej edycji konkursu „Rodzinna Apteczka”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko, polegającym na napisaniu bajki profilaktycznej dla dzieci.

Konkurs polega na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych. Bajka może być adresowana do Państwa dziecka i może dotyczyć niechcianych emocji (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowań, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzenia sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może się znaleźć dziecko (np. nowa sytuacja rodzinna, nowe miejsce, nowa grupa rówieśnicza). Może też propagować takie wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, bądź promować zdrowy tryb życia, optymizm, wytrwałość i realizację marzeń.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który będzie okazją do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami, zwłaszcza teraz w okresie izolacji związanej z pandemią COVID-19. Wspólne pisanie bajki może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.

Więcej informacji w Regulaminie konkursu – TUTAJ.

Formularz zgłoszeniowy – TUTAJ

Kryteria bajki profilaktycznej – TUTAJ

 

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 6 grudnia 2021, 14:05
drukuj