Banner 5

Aktualności

Konkurs na Bajkę Profilaktyczną rozstrzygnięty!

W dniu 8 lipca br. w siedzibie Biura – Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy Skawina odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu na Bajkę Profilaktyczną „Mama, Tata bajkę piszą” .

Konkurs „Mama, Tata bajkę piszą” został zorganizowany przez Biuro – Centrum Wspierania Rodziny przy Urzędzie Miasta i Gminy  w Skawinie i Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.  Jest to kontynuacja podjętych przez Centrum Wspierania Rodziny oraz Bibliotekę Pedagogiczną, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, działań profilaktycznych, których efektem są wydawane od 2011 roku zbiory bajek: Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych, Magiczne bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci, Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci młodszych i starszych, Nastolatkiem być…Opowiadania terapeutyczne dla  młodzieży wraz ze scenariuszami zajęć biblioterapeutycznych, Młodzi dzieciom bajki piszą. Dzieci bajki ilustrują.

Tym razem konkurs był adresowany do rodziców – mieszkańców miasta  i gminy Skawina. Bajki miały być napisane zgodnie z zaleceniami ustalonymi dla bajki profilaktycznej.

Jury w składzie: Lidia Ippoldt, Aleksandra Mioduszewska, Marta Jurek, wzięły więc przy wyborze nadesłanych prac przede wszystkim zgodność z kryteriami bajki profilaktycznej.

W wyniku obrad jury konkursowe wyłoniono zwycięzców:

  • Marta Jaskierny – I miejsce
  • Monika Klich – II miejsce
  • Marzena Cielecka-Kulisa – III miejsce

Podsumowanie konkursu zaszczycił swą obecnością Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, który objął honorowym patronatem konkurs.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Bibliotekę Pedagogiczną.  Wyróżnione przez jury  teksty znajdą się w tomiku bajek profilaktycznych przygotowywanych przez Biuro Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Organizatorzy konkursu na początku nowego roku szkolnego 2019/2020, ogłoszą konkurs plastyczny dla uczniów na ilustrację plastyczną do tego wydawnictwa. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców gminy do udziału w konkursie.

 

Źródło: Biuro – CWR, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

 

Małgorzata Kopeć | środa, 10 lipca 2019, 13:40
drukuj