Banner 4

Aktualności

Aplikacja mWsparcie osób  po podstawowym etapie terapii uzależnienia od alkoholu

Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii powstała aplikacja telefoniczna mWSPARCIE skierowana do pacjentów placówek leczenia uzależnień – osób  po podstawowym etapie terapii uzależnienia od alkoholu w ich dalszym procesie zdrowienia.

Aplikacja zawiera cztery komponenty: monitorowanie abstynencji, monitorowanie i radzenie sobie z pragnieniem picia, motywowanie i wspieranie.

mWSPARCIE jest bezpłatna i prosta w obsłudze – do pobrania pod linkiem:  TUTAJ, jak również w wersji na iPhone w AppleStore, pod linkiem: https://apps.apple.com/pl/app/mwsparcie/id1506170877

 

Aplikacja powstała w ramach badania naukowego „Wykorzystanie nowych technologii w procesie zdrowienia z uzależnienia” (mWSPARCIE 2018-2020) realizowanego w IPiN na zlecenie PARPA z funduszy NPZ 2016-2020.

Aplikacja jest nadal w fazie testowania (projekt badawczy kończy się w grudniu), ale już można z niej korzystać! Jeśli potrzebują Państwo instrukcji korzystania z aplikacji należy skontaktować się mailowo z zespołem badawczym pod adresem: mwsparcie@gmail.com.

 

Źródło: PARPA

 
 
Małgorzata Kopeć | czwartek, 30 kwietnia 2020, 14:18
drukuj