Aktualności

Audiobook „Bajki pomagajki” już jest!

Miło nam poinformować, że ukazał się audiobook pt. „Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci młodszych i starszych”, wydany przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie poprzez Centrum Wspierania Rodziny i Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie.

Zamysł wydania przez Urząd Miasta i Gminy poprzez Centrum Wspierania Rodziny oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie bajek profilaktycznych to kontynuacja zapoczątkowanej przed dwoma laty serii, w ramach której ukazały się następujące publikacje: „Bajkowa niania. Baki pomagajki dla najmłodszych” oraz „Magiczne bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci”.

Intencją pomysłodawców oraz autorów niniejszego zbiorku, wydanego nakładem Urzędu Miasta i Gminy Skawina w ramach Skawińskich Dni Profilaktyki „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”, było stworzenie poglądowych, praktycznych pomocy do wykorzystania przez rodziców, dziadków, wychowawców w rozwiązywaniu najczęstszych dziecięcych problemów.

Teksty zawarte w audiobooku zostały napisane przez biblioterapeutów – nauczycieli – praktyków a czytają je znakomici artyści: Lidia Jazgar oraz Jerzy Trela, co gwarantuje najwyższy poziom materiału.

Już wkrótce audiobook trafi do skawińskich placówek oświatowych, a wersji mp3 będzie do pobrania ze strony internetowej Centrum Literatury Terapeutycznej, gdzie zostały opublikowane dotychczasowe wydawnictwa z tej serii.

Ze strony można pobrać bajeczki w wersji PDF lub ściągnąć na urządzenia mobilne po wykorzystaniu kodów QR – link do strony TUTAJ.

 

Życzymy Państwu wielu mile spędzonych chwil z Waszymi pociechami przy czytaniu i słuchaniu bajek.

Wydawcy i autorzy bajek!

 

Zdjęcia z przebiegu prac nad audiobookiem – fot. Rafał Drewniany (realizator nagrań).

Małgorzata Kopeć | środa, 4 grudnia 2013, 14:51
drukuj