Banner 2

Aktualności

Bajki z Rodzinnej Apteczki „Kuleczka Rybeczka”

Zgodnie z obietnicą prezentujemy kolejną bajkę konkursową, autorstwa Justyny Rut Thiam pt. „Kuleczka Rybeczka”, która zajęła drugie miejsce w konkursie pt. „Rodzinna Apteczka” zorganizowanym przez Centrum Wspierania Rodziny wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Skawinie.

 

CZYTAJ BAJKĘ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia, pobierania i czytania nagrodzonych bajek wyrażając nadzieję, że będzie to okazją do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami, co jest bardzo ważne, zwłaszcza teraz, w okresie izolacji związanej  z pandemią COVID-19. Wspólne czytanie bajki  może też być też świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o  obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.

POBIERZ BAJKĘ TUTAJ

Przypomnijmy:

4 marca br. w sali obrad skawińskiego Ratusza, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom konkursu na Bajkę Profilaktyczną „Rodzinna Apteczka” zorganizowanego przez Centrum Wspierania Rodziny oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko.

Konkurs polegał na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych. Bajka miała być adresowana do dzieci i mówić o niechcianych emocjach (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowaniach, trudnościach w nawiązywaniu relacji czy radzeniu sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może się znaleźć dziecko (np. nowa sytuacja rodzinna, nowe miejsce, nowa grupa rówieśnicza). Celem bajki było propagowanie takich wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, promowanie zdrowego trybu życia, optymizmu, wytrwałości i realizacji marzeń.

Pierwszą z nagrodzonych bajek prezentowaliśmy TUTAJ.

 

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/ Centrum Wspierania Rodziny 

 

 

Małgorzata Kopeć | środa, 31 marca 2021, 14:09
drukuj