Banner 4

Aktualności

Bajki z Rodzinnej Apteczki „O tym, jak kos uratował wróbelka”

Zgodnie z obietnicą prezentujemy ostatnią z bajek nagrodzonych w konkursie zorganizowanym przez Centrum Wspierania Rodziny „Rodzinna Apteczka” wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Skawinie. Bajeczka, która zajęła trzecie miejsce jest autorstwa Kazmiery Woźniak pt. „O tym, jak kos uratował wróbelka”.

CZYTAJ BAJKĘ TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych bajek wyrażając nadzieję, że będzie to okazją do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami, co jest bardzo ważne, zwłaszcza teraz, w okresie izolacji związanej  z pandemią COVID-19. Wspólne czytanie bajki  może też być też świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o  obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.

POBIERZ BAJKĘ TUTAJ 

Przypomnijmy:

4 marca br. w sali obrad skawińskiego Ratusza, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom konkursu na Bajkę Profilaktyczną „Rodzinna Apteczka” zorganizowanego przez Centrum Wspierania Rodziny oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko.

Konkurs polegał na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych. Bajka miała być adresowana do dzieci i mówić o niechcianych emocjach (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowaniach, trudnościach w nawiązywaniu relacji czy radzeniu sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może się znaleźć dziecko (np. nowa sytuacja rodzinna, nowe miejsce, nowa grupa rówieśnicza). Celem bajki było propagowanie takich wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, promowanie zdrowego trybu życia, optymizmu, wytrwałości i realizacji marzeń.

Pierwszą z nagrodzonych bajek prezentowaliśmy TUTAJ.

Drugą z nagrodzonych bajek prezentowaliśmy TUTAJ. 

 

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/ Centrum Wspierania Rodziny 

Małgorzata Kopeć | środa, 7 kwietnia 2021, 10:24
drukuj