Banner 5

Aktualności

Bezalkoholowy bal karnawałowy

5 lutego w Dworku Skawińskim w Skawinie, ponad 130 anonimowych alkoholików i sympatyków życia na trzeźwo bawiło się na XV Bezalkoholowym Balu Karnawałowym, organizowanym tradycyjnie przez skawińską Grupę Anonimowych Alkoholików AA „AQUA VITA” oraz Grupę Kobiet Współuzależnionych AL Anon „Vita Rosa”, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie.

Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej zaprosiło uczestników balu na Mszę Świętą do Centrum Don Guanella w Skawinie, którą w intencji trzeźwości, sprawowali Ks. Mirosław Żak – Duszpasterz Trzeźwości oraz Ks. Wiesław Baniak ze Zgromadzenia Sług Miłości.

 

Na tegorocznym Balu bawiły się zaprzyjaźnione ze skawińskimi grupami AA i AL Anon, wspólnoty z różnych stron Polski Południowej, między innymi z Krakowa, Nowego Sącza, Przemyśla, Skały,  Olkusza, Rabki, Nowego Targu, Zakopanego, Mszany Dolnej, Myślenic, Wieliczki  i innych miast południowej Polski.

 

Bal to czas zabawy, który abstynenci wykorzystują na integrację. Jednoczy ich taniec a „tańcząc na trzeźwo”, poznają siebie i drugiego człowieka. To integracja ludzi trzeźwiejących i ich krewnych, gdyż powrót do normalności jest procesem złożonym. Na  spotkaniu,  często przełamywane są bariery, które trudno pokonać w codziennym życiu. Ponadto spotkanie potwierdza fakt, że z chorobą alkoholową daje się żyć na trzeźwo a problemy rodzin osób uzależnionych daje się rozwiązywać w sposób ludzki, bez „pijanych” emocji.

 

Uczestnicy imprezy po raz kolejny udowodnili, że można dobrze się bawić na trzeźwo, bez alkoholu! Wspólnota ludzi uczestniczących w balu to wspaniała, radosna i warta promowania forma zabawy, wpisująca się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i kampanię społeczną „Postaw na rodzinę”.

Małgorzata Kopeć | wtorek, 20 grudnia 2011, 23:52
drukuj