Aktualności

Bicie, czas z tym skończyć!

Trwa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Bicie, czas z tym skończyć”. Jej celem jest nagłośnienie problemu przemocy wobec dzieci oraz zmiana postaw społecznych, przede wszystkim obniżenie poziomu agresji i aprobaty dla stosowania kar cielesnych wobec dzieci.

Ponad połowa Polaków aprobuje uderzanie dziecka – taka informacja zobowiązuje do podjęcia kolejnych intensywnych działań. Kampanią „Bicie, czas z tym skończyć” chcemy głośno powiedzieć, że lanie i klaps są jedynie wyrazem frustracji i braku cierpliwości, nie właściwą metodą wychowawcząpodkreśla Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

– W Polsce potrzebna jest dalsza szeroka edukacja społeczna o przemocy w wychowaniu i o prawach dziecka. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka wynika, że jedynie co trzeci Polak wie o prawnym zakazie bicia dzieci, zapisanym w polskim prawie w 2010r. dodaje prof. Ewa Jarosz z Uniwersytetu Śląskiego.

Bohaterką kampanii jest starsza pani, która z perspektywy czasu żałuje, że podnosiła rękę na własne dzieci. – Biciem niczego się nie nauczy, strach nie jest sposobem na wychowanie – przyznaje. Spot wyreżyserował Jan Komasa, znany z takich filmów jak „Sala Samobójców” czy „Miasto 44”. Kreację przygotowała agencja Telescope.

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2015 roku na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka przez TNS Polska, niestety 58 proc. Polaków wyraża aprobatę wobec stosowania klapsów, a aż 26 proc. uznaje bicie dzieci za skuteczną metodę wychowawczą.

Szanowni Państwo!

Celem zwiększenia kompetencji wychowawczych Centrum Wspierania Rodziny serdecznie zaprasza rodziców, opiekunów do udziału w warsztatach „Szkoła dla Rodziców” , które trwać będą w terminie od 4 marca do 22 kwietnia 2016r.- szczegóły dot. warsztatów TUTAJ.

Posłuchaj spotu „Bicie, czas z tym skończyć”

plakat

Małgorzata Kopeć | piątek, 22 stycznia 2016, 13:20
drukuj