Banner 2

Aktualności

Finał konkursów profilaktycznych

W dniu 20 października 2010 r. w Gimnazjum Nr 1 w Skawinie odbył się finał konkursu „Zdrowie masz tylko jedno” oraz finał kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Spotkanie, którego organizatorami byli: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Gimnazjum Nr 1 w Skawinie otworzył Marek Marzec Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

Założenia tegorocznej kampanii i jej przebieg na terenie gminy przedstawiła Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii. Prowadząca spotkanie Joanna – Józefczyk Janek Zastępca Dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Skawinie, przypomniała, że jednym z elementów kampanii miała być środowiskowa impreza plenerowa przebiegająca pod hasłem kampanii, w ramach której został ogłoszony konkurs na plakat profilaktyczny. Niestety impreza została odwołana ze względu na trudną sytuację losową w jakiej z powodu powodzi znalazła się gmina i jej mieszkańcy. Dlatego wspomniany konkurs został rozwiązany w trochę innych okolicznościach niż to było zaplanowane.

Wprowadzeniem w tematykę i klimat spotkania było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy integracyjnej Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

Najbardziej oczekiwanym momentem spotkania było rozdanie nagród wśród uczestników konkursu „Zdrowie masz tylko jedno” oraz konkursów ogólnopolskich.

 

W kategorii klas I – III szkół podstawowych nagrody otrzymali:

 • I miejsce – Klaudia Jankowicz, Natalia Czubaj – Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
 • II miejsce – Gabriela Osiecka, Oliwia Małysa, Aleksandra Kumala – Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
 • III Miejsce – Anna Apostoł – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych nagrody otrzymali:

 • I Miejsce – Michał Miśkiewicz, Michał Grzebinoga, Paweł Osiecki – Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach
 • II miejsce – Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Wróblewska – Szkoła Podstawowa w Zelczynie
 • III miejsce – Karolina Sidzina – Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej
 • Wyróżnienie – Kinga Paluchowska – Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej

W kategorii klas I – III gimnazjum nagrody otrzymali:

 • I miejsce – Wioletta Kowalczyk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie
 • II Miejsce – Marek Kania – Gimnazjum w Radziszowie
 • III miejsca jury nie przyznało

Spotkanie było okazją do wręczenia nagród uczestnikom ogólnopolskich konkursów przygotowanych przez organizatorów kampanii. Jak co roku do biura inicjatorów akcji napłynęły tysiące prac. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Gminy Skawina. Oto Oni:

 

 • Ewelina Haupa – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie – konkurs „Dwa kółka”
 • Jan Kościelny – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie – konkurs „Dwa kółka”
 • Patrycja Kania – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie – konkurs „Dwa kółka”
 • Maciej Śnieżek – Szkoła Podstawowa w Polance Hallera – konkurs „Dwa kółka”
 • Piotr Biały – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie – konkurs „Dwa kółka”
 • Agnieszka Leszko – Gimnazjum w Radziszowie – konkurs „Życzę Tobie”

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

Organizatorzy konkursu „Zdrowie masz tylko jedno” postanowili uhonorować szkołę, której najwięcej uczniów znalazło się w finale konkursu. Nagrodę w postaci aparatu fotograficznego otrzymała Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów.

Uroczystość była również okazją do podziękowania szkołom za zaangażowanie w X jubileuszową akcję. Duże zaangażowanie placówek oświatowych pokazuje, że szkoły bardzo poważnie traktują problem profilaktyki dzieci i młodzieży. Koordynatorom szkolnym zostały wręczone certyfikaty potwierdzające udział szkół w projekcie oraz certyfikaty będące jednocześnie podziękowaniem za objęcie uczniów fachową opieką pedagogiczną, za sprawowanie nadzoru merytorycznego nad konkursami towarzyszącymi akcji i koordynację projektu na terenie szkoły.

Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli usłyszeć występ akordeonistów Łukasza Kozioł, Grzegorza Knapik i gitarzystki Katarzynki Płonki – uczniów Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

Tegoroczna kampania jeszcze się nie kończy. Aktualnie swoje siły w konkursie „Pozytywnie nakręceni” mogą sprawdzić zespoły klasowe i grupy świetlicowe. Regulaminy konkursów drugiej części kampanii dotarły już do szkół. Gorąco zachęcamy szkoły do udziału w projektach.

Wyrażamy nadzieję, że idea kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, przyniesie zamierzone efekty a współpraca różnych środowisk zaowocuje większą świadomością młodzieży o czyhających na nią zagrożeniach.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Małgorzata Kopeć | wtorek, 20 grudnia 2011, 23:51
drukuj