Aktualności

Jak poradzić sobie w czasie epidemii koronawirusa? Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego

Stany lękowe o życie i zdrowie, utratę pracy, trudy izolacji, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi?

O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowiada Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta (z wieloletnim stażem, specjalizująca się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów, chorób przewlekłych, żałoby, będąca wykładowcą uniwersyteckim, działaczem społecznym i prezesem fundacji StomaLife) w cyklu internetowych podcastów przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego na naszej stronie internetowej publikujemy serię internetowych podcastów przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Codziennie, na kanale YouTube Akademia NFZ jak również na naszej stronie będą publikowane filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii” (10 podcastów, każdy trwa ok 10 min.) z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu: strach i lęk / izolacja społeczna / lęk o zdrowie i życie / lęk o utratę pracy / utrata kontroli nad życiem / konflikty w rodzinie – plan poniżej.

Plan odcinków (aby odtworzyć film, kliknij tytuł”):

  1. Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
  2. Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi.
  3. Kontrola – jak jej nie stracić?
  4. Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
  5. Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
  6. Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
  7. Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
  8. Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
  9. Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
  10. Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Jednocześnie informujemy, o możliwości korzystania z konsultacji z psychologami w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie za pośrednictwem telefonu wg następującego harmonogramu:

Dyżur psychologa – tel. 12 270 00 26

poniedziałek – piątek w godz. 16.00 – 20.00

Dyżur psychologa – tel. 12  608 165 798

poniedziałek – 12.00 – 16.00

wtorek: 12.00 – 15.00

czwartek: 12.00 – 16.00

Zapraszamy do korzystania z tej formy wsparcia!

 

zwiastun filmów publikujemy poniżej:

 

Źródło: NFZ/PSZ-CWR

Małgorzata Kopeć | środa, 1 kwietnia 2020, 15:08
drukuj