Banner 2

Aktualności

Jak przetrwać kwarantannę? Rozmowa z psychologiem Krzysztofem Gercem. Część 3

Kwarantanna domowa to wyzwanie dla każdego z nas. Zamknięcie w czterech ścianach razem z członkami rodziny to wielkie obciążenie psychiczne. Jak przetrwać ten trudny czas?

Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części rozmowy z dr Krzysztofem Gercem – psychologiem, dyrektorem Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie, adiunktem Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozmowa została podzielona na kilka obszarów tematycznych, które mają jeden wspólny mianownik – jak poradzić sobie z obciążeniem psychicznym w trakcie długotrwałej izolacji?

Dzisiaj nasz ekspert odpowiada na pytania:

  • Zostaliśmy skierowani na kwarantannę, objawów brak, a trzeba spędzić 2 tygodnie z całą rodziną nie wychodząc z domu. Co robić? Rozmawiać, układać puzzle, oglądać TV? Jak żyć, by nie znienawidzić rodziny po tym czasie?
  • Dla części osób jedną z form odreagowania jest wysiłek fizyczny. Poranny jogging, weekendowy wypad w góry, jazda rowerem do i z pracy, siłownia, basen. Tych aktywności zabrakło, a to właśnie one mają zbawienny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Co takie aktywne fizycznie osoby mają zrobić?
  • Niektórzy przebywający na kwarantannie urozmaicają wolny czas alkoholem. Koszmarnie się nudzą, są sfrustrowani, a trunek pozwala im na chwilę uciec od problemu. Szpital im. Babińskiego opublikował niedawno informację, że coraz więcej ludzi trafia tam na odwyk. Powód – picie w izolacji. Czy napoje wyskokowe faktycznie pomagają przetrwać kwarantannę?

Wszystkie odcinki pojawiają sie regularnie na profilu Facebookowym Gminy Skawina Zostały opublikowane na YouTube Gminy Skawina tutaj ➡️ https://tiny.pl/tkxpr

Źródło: UMiG w Skawinie

 

Jak poradzić sobie w czasie epidemii koronawirusa? Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego!

Informujemy, o możliwości korzystania z konsultacji z psychologami, terapeutą uzależnień i prawnikiem w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie – informacje na temat form pomocy oraz harmonogram dyżurów specjalistów dostępny TUTAJ 

 

Małgorzata Kopeć | piątek, 20 listopada 2020, 09:15
drukuj