Banner 3

Aktualności

Mamy laureatkę konkursu plastycznego w ramach kampanii ZTU

W czwartek, 3 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca XIX edycję ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł’’, w której od wielu lat uczestniczy gmina Skawina. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.Miło nam poinformować, że w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego w ramach kampanii pt. „Ja za 20 lat” znalazła się Anita Kazimierska uczennica Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie. Za swoją pracę i zaangażowanie została nagrodzona bezprzewodowym zestawem muzycznym z technologią Bluetooth marki Sony oraz okolicznym dyplomem.

Nagroda została wręczona uczennicy w obecności: organizatorów kampanii Piotra Adamskiego Prezesa Zarządu SPiDR, Krystyny Kubczak Dyrektora Biura SSiDR oraz Małgorzaty Kopeć Kierownika Biura Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie, Ilony Okarmus pedagoga Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie i Anny Kazimierskiej mamy laureatki.

Dodatkową atrakcją było otrzymanie przez wszystkich laureatów książki autorstwa Jakuba Porady z dedykacją oraz zdjęcie z autorem. Na uroczystą galę przybyli laureaci z przedstawicielami samorządów, dyrektorami i nauczycielami szkół oraz rodzicami. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa. Jest to ogromne wyróżnienie dla szkoły oraz gminy Skawina.

Przypomnijmy, że Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem „Chce mi się Chcieć” odbyła się po raz 19. To szereg działań profilaktycznych prowadzonych na terenie gminy w okresie całego roku, w tym także konkursy plastyczno – literackie, w których laureatem został reprezentantka naszej gminy. Kampania odbywa się między innymi pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Komendanta Głównej Policji.

Serdecznie gratulujemy Anicie zdobytego wyróżnienia, a uczniów naszych szkół zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach profilaktycznych. Tematem prac w kolejnej Jubileuszowej XX edycji będzie ,,DorastaMY AsertywNIE”.

fot. Tomasz Bednarek

Małgorzata Kopeć | środa, 9 października 2019, 10:24
drukuj