Banner 2

Aktualności

Odblaskowa akcja „No promil – no problem”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach bardzo dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwracają także uwagę na to, aby inni jego uczestnicy przestrzegali przepisów prawa, dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Po raz kolejny wzięli udział w akcji „No promil No problem”, której zadaniem jest zachęcanie do zachowania trzeźwości, szczególnie będąc aktywnym kierowcą.

Wspólnie z Ambasadorem akcji na terenie Gminy Skawina panią Małgorzatą Kopeć Kierownikiem Biura Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie oraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Krakowie, uczniowie klasy VII w dniu 23 października br. przeprowadzili akcję informacyjną dla kierowców poruszających się bardzo ruchliwą DK 44.

W specjalnie przygotowanych listach do kierowców, młodzież skierowała prośbę o zachowanie rozsądku i odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia pojazdów. Uczniowie rozdawali także wszystkim zatrzymanym kierowcom odblaski, które mogli podarować swoim bliskim, aby znacząco zwiększyć ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze oraz ulotki kampanii społecznej „No promil No problem”. Przeprowadzeniu akcji edukacyjnej sprzyjała  mglista pogoda, która dodatkowo wskazywała na to, jak ważna jest dobra widoczność pieszego oraz trzeźwy umysł kierowcy i odpowiednio szybkie reakcje. Cieszmy się, ponieważ kontrola trzeźwości, prowadzona równolegle z działaniami uczniów, nie wykazała ani jednego nietrzeźwego kierowcy.

W tym dniu, kierowcy nie otrzymali mandatu. Mamy nadzieję, że przestrzeganie przepisów towarzyszy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego każdego dnia i nie jest wymuszone obecnością policjanta, dokonującego pomiaru prędkości. Dyrekcja i nauczyciele SP w Jaśkowicach, kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo swoich uczniów, mając na uwadze położenie budynku szkoły, w sąsiedztwie bardzo niebezpiecznej trasy. Często obserwujemy łamanie przepisów drogowych polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości lub nie zwalnianiu przed przejściem dla pieszych. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy na drodze znajdują się dzieci. Kierowco! – przestrzegaj przepisów drogowych, bądź trzeźwy, zachęcaj do noszenia odblasków i sam z nich korzystaj!

Dziękujemy Policjantom z WRD KPP w Krakowie za okazaną pomoc oraz udział w tak ważnym dla nas przedsięwzięciu.

 

A to jeden z listów przygotowanych przez uczniów, będący apelem do kierujących!

Skoro czytasz ten list, to znaczy, że byłeś trzeźwy.

Dziękujemy! Prosimy, abyś na przyszłość również zachował trzeźwy umysł.

Nie wsiadaj za kierownicę, jeśli piłeś alkohol. Nie zagrażaj innym!

Musisz wiedzieć, że w 2018 roku w Polsce pijani kierowcy spowodowali 1550 wypadków, w których zginęło 169 osób, a 1904 zostały ranne.

Bądź odpowiedzialny i pomyśl o dzieciach takich, jak my, które chcą bezpiecznie wracać do domu.

 

Relacje z przebiegu imprezy na stronach internetowych:

– Radio ESKA – TUTAJ 

– UMiG –  TUTAJ

– Komendy Powiatowej w Krakowie: TUTAJ

 

Relacja Telewizji Skawina –  TUTAJ lub kliknij w poniższy obraz 

Akcja „NO PROMIL NO PROBLEM” w SP Jaśkowice

Szczegóły dotyczące akcji NO PROMIL NO PROBLEM w Skawinie znajdziecie TUTAJ

 

Źródło: Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach

Fot. Justyna Fil, Bronisław Bieś, Marcin Kozielski

Małgorzata Kopeć | piątek, 25 października 2019, 12:41
drukuj