Banner 3

Aktualności

„Sprawiedliwość, Odpowiedzialność, Tolerancja”

Dnia 22.03.2012r. i 26.03.2012r. w Szkole Podstawowej w Rzozowie odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem ”Sprawiedliwość, Odpowiedzialność, Tolerancja”. Warsztaty przeprowadzono w związku z udziałem szkoły w konkursie: Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń i realizacją zadania konkursowego – „Nie jesteś sam”.

Zajęcia były przeprowadzone przez Panią Katarzynę Gugułę – psychologa ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Skawinie oraz Pana Michała Górnego – psychologa, konsultanta z Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie.

W zajęciach prowadzonych w 2-ów grupach wiekowych uczestniczyło 98 uczniów wraz z opiekunami.

Realizowane zajęcia miały na celu uwrażliwić odbiorców na kilka istotnych spraw związanych z życiem społecznym. Dotykając tematu osób osieroconych, odmiennych kulturowo, żyjących w trudnych warunkach materialnych czy rodzin z problemem alkoholowym grupa nie uniknie skonfrontowania się z faktem, że położenie tych osób jest niesprawiedliwe społecznie i domaga się od uczestników wspólnoty odpowiedzialności za ich los i podjęcia pewnych działań.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, podobała im się taka forma warsztatów, które z pewnością przyniosą wiele korzyści ich uczestnikom.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Maria Żyła | czwartek, 5 kwietnia 2012, 17:57
drukuj