Banner 3

Aktualności

Stoisko Centrum Wspierania Rodziny podczas V DOPiS

12 września 2021 r. w Parku Miejskim w Skawinie odbyła się V edycja imprezy pod nazwą Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych 2021 r. zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie Wydział Promocji Sportu i Współpracy, Fundacjaę Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi:

Podczas imprezy 29 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, na 22 stanowiskach przedstawiało swoje działania i zapraszało do wspólnych aktywności. Tradycyjnie można było też wziąć udział w grze stanowiskowej, która pozwalała  nie tylko dowiedzieć się jak najwięcej o organizacjach i grupach, ale także wygrać ciekawe nagrody.

Czynny udział brali również przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Wojewódzkiego Biura Spisowego, którzy służyli pomocą w dokonaniu samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Chętni mieszkańcy gminy mogli również skorzystać ze szczepień w mobilnym punkcie szczepień przeciw Covid-19 .

Ponadto mieszkańcy gminy mogli zapoznać się z ofertą i działalnością Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w specjalnie przygotowanym na tą okazję stoisku promocyjnym, na którym gościł gminny Ekodoradca. Pracownicy Centrum dystrybuowali materiały informacyjne i edukacyjne (broszury, ulotki, informatory i inne) oraz gadżety promujące kampanię „NO PROMIL NO PROBLEM”. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców cieszyły się bajki profilaktyczne wydane przez Centrum Wspierania Rodziny – Urząd Miasta i Gminy w Skawinie we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Skawinie. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania i pobierania bajek w wersji PDF  link do bajek TUTAJ.

Miłym a jednocześnie wzruszającym akcentem były spotkania z klientami CWR, którzy odwiedzając nasze stoisko mówili o pozytywnych zmianach w ich życiu lub bliskich.  

Dodatkowo na stanowisku Centrum Wspierania Rodziny można było u przedstawiciela Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMiG wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora i otrzymać materiały informacyjne dedykowane seniorom oraz przydatne pudełeczka na lekarstwa, książeczki do kontroli przyjmowanych leków przygotowane w ramach akcji „Odpowiedzialne leczenie”.

Stoisko CWR odwiedzili mieszkający gminy a także goście, a wśród nich Norbert Rzepisko Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Tomasz Ożóg Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Agnieszka Juszczak – Lisek Sekretarz Gminy Skawina, Radni Rady Miejskiej w Skawinie, Anita Karczewska Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Skawinie, Anna Kawaler Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, nauczyciele gminnych szkół, przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.

Wyrażamy nadzieję, że obecność Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie i przybliżenie oferty naszych usług w przyszłości zachęci mieszkańców gminy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów. 

fot. S. Trzeciak, K. Skrzybalski

 

Małgorzata Kopeć | środa, 15 września 2021, 15:10
drukuj