Banner 3

Aktualności

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu z Przedszkolem nr 2 w Skawinie

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w obchody tego święta włączyło się skawińskie Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi organizując Happening „Razem dla autyzmu”.

Z tej okazji, w tym dniu dzieci pod opieką pań z niebieskimi balonikami – symbolem autyzmu, odwiedziły wiele instytucji i miejsc na terenie gminy Skawina. Grupa wyruszyła spod przedszkola, zaopatrzona w niebieski kolor by „zaświecić” mieszkańców Skawiny na autyzm. Na rynku przedstawiciele, każdej z grup wypuścili w niebo balony, jako symbol solidarności z osobami autystycznymi. Następnie udali się w różne miejsca by przekazać ulotki edukacyjnymi przybliżającymi informacje na temat autyzmu oraz przybliżające działalność „Stowarzyszenia Równa Szansa”, które prowadzi swoje zajęcia między innymi w pomieszczeniach Biura Centrum Wspierania Rodziny.

Wśród instytucji, do których dotarły przedszkolaki były między innymi: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Skawinie, Straż Miejska w Skawinie, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka, Biblioteka Pedagogiczna, placówki zdrowotne i inne. „Niebieska grupa” dotarła również do Biura Centrum Wspierania Rodziny, gdzie przekazały „bukiet” niebieskich baloników oraz materiały informacyjne wraz pierniczkami w kształcie serduszek.

Wizyta dzieci zbiegła się z drugim dniem szkolenia wychowawców i nauczycieli programem „Przyjaciele Zippiego” organizowanym w CWR. Odwiedziny dzieci były dla uczestniczek niespodziewanym i wyjątkowym elementem warsztatów. Wspólne spotkanie pań, dzieci organizatorów szkolenia, Kierownikiem Biura CWR z „Zppim” przyniosło wszystkim wiele radości. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem, entuzjazmem przywitały się z „Zippim”, który zawita do Ich przedszkola, gdzie obok innych placówek oświatowych będzie realizowany również wspomniany program.  

Więcej na temat autyzmu: www.synapsis.org.pl

Małgorzata Kopeć | wtorek, 2 kwietnia 2019, 13:02
drukuj