Banner 4

Aktualności

Szkolenie on-line nt. „Ogarnij dzieci w sieci – praktycznie o zachowaniach ryzykownych w wirtualnym świecie”.

Sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, aktualnie nie pozwala na realizację na terenie placówek oświatowych w formie stacjonarnej zaplanowanych działań z zakresu profilaktyki uzależnień.

Mając powyższe na uwadze oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodego pokolenia, w różnych wymiarach, zarówno w tradycyjnej przestrzeni społecznej jak i w przestrzeni wirtualnej (cyberprzestrzeni), Centrum Wspierania Rodziny serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców gminy Skawina na szkolenie on-line z zakresu profilaktyki uzależnień za pomocą telekonferencji pn. „Ogarnij dzieci w sieci – praktycznie o zachowaniach ryzykownych w wirtualnym świecie”.

Termin realizacji szkolenia: 16 czerwca 2020r. (wtorek) godz. 16:30 – 18.30.

Odbiorcy szkolenia: nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, rodzice, opiekunowie, asystenci rodzinni

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia:

 • Zachowania ryzykowne promowane w wirtualnym świecie
 • Substancje psychoaktywne a przestrzeń wirtualna
 • Uczestnicy zobaczą konkretne przykłady stron, gier, filmów, które znają i oglądają Dzieci.
 • Zaprezentowanie najpopularniejszych najszybciej rozwijających się aplikacji, serwisów oraz zagrożeń z jakimi może się na nich spotkać Dziecko.
 • Wirtualny świat, a nowy wymiar propagowania przemocy.
 • Uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej. Rajdy na e-lekcje – specyfika zjawiska, skutki i sposoby przeciwdziałania.
 • Jak ustalić zasady on-line i off-line.
 • Gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z Dzieckiem o zagrożeniach w Internecie.
 • Jak mądrze wprowadzać nowe technologie w życie Dziecka, aby były dla niego bezpieczną przestrzenią.
 • Czynniki chroniące dziecko przed nadużywaniem sieci i zachowaniami ryzykownymi

Zasady szkolenia on-line:

Wygodnie w Twoim domu, zajęcia odbywają się za pomocą platformy Zoom. W dniu szkolenia otrzymają Państwo e-mail z odpowiednim linkiem do szkolenia. Na 15 minut przed szkoleniem należy „wejść” w link (wystarczy komputer, tablet lub smartfon ze sprawnymi głośnikami i mikrofonem) zostaną Państwo przekierowani na szkolenie po pobraniu bezpłatnej aplikacji (zajmuje to tylko 3 min.). Będziecie mieli Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerką za pomocą sytemu wideokonferencji oraz porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia. Wykład prowadzony jest w formie umożliwiającej zadawanie pytań prowadzącemu  i pogłębienie tematów, które są dla uczestników szczególnie ważne.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu i informacje organizacyjne :

 • Liczba uczestników – maksymalnie – 98 osób. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest uzupełnienie i przesłanie w terminie do dnia 12 czerwca 2020r. karty zgłoszeniowej znajdującej się w załączniku. Osoby chętne do udziału w szkoleniu przesyłają kartę zgłoszenia na adres e-mailowy: m.kopec@gminaskawina.pl  
 • Udział w szkoleniu jest bezpłatny – koszty szkolenia pokrywa Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w ramach realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
 • W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują: 2 godziny zegarowe zajęć on-line, materiały szkoleniowe w wersji pdf, zaświadczenie w wersji pdf.

Wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online:

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zoom – aby móc komfortowo korzystać ze szkolenia online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

 • komputer wyposażony w kamerę internetową, głośniki lub słuchawki oraz dostęp do Internetu;
 • aby uczestniczyć w szkoleniu online nie potrzebujecie Państwo żadnego specjalistycznego oprogramowania. Za pomocą indywidualnego linka, automatycznie zostaniecie połączeni z prowadzącym. Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed na adres e-mail podany w karcie zgłoszeniowej. Po zalogowaniu się uczestniczą Państwo  w szkoleniu.
 • 15 minut przed szkoleniem prowadzący będzie do Państwa dyspozycji w celu przetestowania połączenia.

Szkolenie prowadzi:

Katarzyna Kudyba pedagog, psycholog, profilaktyk, trener w obszarze profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy oraz cyberprzemocy. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z osobą koordynującą: 

Małgorzata Kopeć tel.12 276 01 27 e-mail: m.kopec@gminaskawina.pl

 

Małgorzata Kopeć | czwartek, 4 czerwca 2020, 12:00
drukuj