Aktualności

Trzeźwy Umysł z Centrum Wspierania Rodziny

26 maja 2012r w Parku obok Pałacyku „Sokół” odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Centrum Wspierania Rodziny oraz Gimnazjum Nr 1 w Skawinie w ramach Skawińskich Dni Profilaktyki „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”

 

Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na problemy społeczne, wspieranie zdolności uczniów i rozwijanie ich odpowiedzialności w zakresie jakości życia, popularyzacja aktywności fizycznej jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu, integracja różnych środowisk Gminy Skawina.

 

W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji: zawody sportowe, w tym biegi w różnych grupach wiekowych, konkurencje rodzinne, pokazy artystyczne i taneczne, sztuki walki taekwondo i inne.

 

Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów imprezy, dorośli mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z ofertą i działalnością Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w specjalnie przygotowanym na tą okazję stoisku promocyjnym. Pracownicy Centrum dystrybuowali materiały informacyjne i edukacyjne (broszury, ulotki, informatory i inne) oraz gadżety promujące kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

Stoisko CWR odwiedzili goście, a wśród nich Adam Najder Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Stanisław Żak zastępca Burmistrza, Ewa Szczepanik Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Skawina, Michał Sygut Burmistrz Turcianskich Teplic (miasta partnerskiego Skawiny) wraz z delegacją oraz dyrektorzy placówek oświatowych, pedagodzy i inne osoby przybyłe na imprezę „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

Z pomocą w przygotowaniu stoiska Centrum Wspierania Rodziny przyszedł Mieczysław Kaczmarczyk Prezes Stowarzyszenia Abstynenckiego „ALAM” w Skawinie.

W zabawę włączyli się również sympatycy Centrum Wspierania Rodziny, biorąc udział w biegu sztafety honorowej, bawiąc się przy tym wspaniale w ślad widniejącego napisu na transparencie Towarzystwa Przyjaciół Skawiny „Nie ważne jest miejsce na podium – liczy się idea”.

 

Finał imprezy uświetnił koncert Jana Wojdaka z zespołu „Wawele” świetnie bawiąc zgromadzoną publiczność. Wspaniałą zabawą uczestnicy imprezy udowodnili, że życie wolne od nałogów może być piękne, ciekawe i pełne radości!!

 

Mamy głęboką nadzieję, że to profilaktyczno – sportowe wydarzenie przyniosło wszystkim uczestnikom wiele dobrych emocji a przygotowane stoisko Centrum Wspierania Rodziny oraz udział pracowników i sympatyków w imprezie i sztafecie honorowej wpłynęło na popularyzację placówki wśród mieszkańców Gminy Skawina.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Małgorzata Kopeć | środa, 30 maja 2012, 14:49
drukuj