Banner 4

Aktualności

Za nami XXII Bal trzeźwościowy

3 lutego br. w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie Grupy Samopomocowe AA i AL-ANON i ich przyjaciele spotkali się na tradycyjnym spotkaniu integracyjnym bez alkoholu od lat nazywanym „Balem trzeźwościowym”.

Spotkanie było okazją do świętowania szczególnych rocznic skawińskich grup działających przy Centrum Wspierania Rodziny. Otóż w tym roku skawińska Grupa Anonimowych Alkoholików „AQUA VITA obchodzi XXII rocznicę istnienia natomiast Grupa Rodzinna AL. -ANON VITA ROSA”  XXIII-lecie powstania.

Bal poprzedzony został mityngiem otwartym, na którym członkowie w/w wspólnot dzielili się swoim doświadczeniem w temacie „Co daje mi Grupa AA lub Al.-Anon”, podkreślając, że nigdy nie czuli się tak szczęśliwi jak w chwili obecnej. A to dzięki takim spotkaniom jak  Al.-Anon czy AA, gdzie tam dowiedzieli się  co trzeba robić w  życiu codziennym, aby być szczęśliwym. Na tym spotkaniu można było zobaczyć ok. 215 osób uśmiechniętych i szczęśliwych. I to jest dowód, że większość uważa swoje życie za szczęśliwe.

W mityngu i balu uczestniczyła wielka „Rodzina” ludzi trzeźwiejących i ich bliskich, którzy przybyli z licznych gmin Małopolski i oczywiście gminy Skawina.

W spotkaniu uczestniczyły również związane zawodowo z grupami Panie: Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii oraz Maria Żyła pracownik Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie oraz zaprzyjaźniona od 22 lat z grupami Lucyna Świątek psycholog kliniczny na co dzień pracująca w Specjalistycznym Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie.

Obecna na spotkaniu Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii gratulowała członkom skawińskich grup wspaniałych rocznic i złożyła życzenia powodzenia w życiu osobistym, zdrowia, radości, pogody ducha oraz wytrwałości w dalszym trwaniu w trzeźwości i pokonywaniu wszelkich trudów z tym związanych. Wyraziła słowa uznania dla członków grup i podziękowania za wszystkie lata poświęcone osobom zmagającym się z problemem alkoholowym w naszej gminie. Życzyła również satysfakcji z wykonywanej służby na rzecz drugiego człowieka, zapewniając jednocześnie o gotowości do aktywnej współpracy i wsparcia.

Doroczna impreza to święto wspólnot działających dzięki ludziom i dla ludzi. To wyjątkowe dla skawińskiej społeczności lokalnej wydarzenie było okazją nie tylko do świętowania, ale także do zwrócenia uwagi na problem rodzin z problemem alkoholowym i potrzeby pomocy, którą zapewniają w ramach swojej działalności. Skawińskie wspólnoty odgrywają niezwykle istotną rolę w systemie wsparcia społecznego i oddziaływań prozdrowotnych skierowanych do lokalnej społeczności i na trwałe wrosły już serca nas wszystkich. Oddziaływania grup poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją są źródłem często niewymiernych korzyści dla swoich członków w radzeniu sobie z problemem alkoholowym i powrocie do zdrowego funkcjonowania w życiu.

„Bal trzeźwościowy” grupy zorganizowały we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Skawinie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018.

IMG_7574_ikona

Więcej na temat skawińskich grup i harmonogram spotkań:

 Grupy AA „AQUA VITA” – TUTAJ

Grupy Rodzinnej Al. Anon „VITA ROSA” – TUTAJ

Małgorzata Kopeć | wtorek, 13 lutego 2018, 10:54
drukuj