Banner 2

Aktualności

Zachowaj Trzeźwy Umysł po raz jedenasty!!

Miło nam poinformować, że Gmina Skawina, po raz jedenasty włączyła się w działania profilaktyczne pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012. Jak co roku, organizatorem akcji, jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Ostatnia edycja akcji połączyła wiele placówek oświatowych, które zorganizowały mnóstwo imprez, festynów, zawodów sportowych, marszów, spotkań i konkursów organizowanych

pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. 

Najważniejsze złożenia ZTU 2012 dotyczą bardzo istotnych spraw: SYNDROMU WYUCZONEJ BEZRADNOŚCI, który może być zalążkiem przyszłych problemów z uzależnieniami oraz ASERTYWNOŚCI. Dzieci i młodzież organizatorzy pragną przekonywać do rozwijania własnych talentów i umiejętnego odmawiania. Obie te kwestie mają olbrzymi wpływ na dorosłą przyszłość każdego młodego człowieka. Dlatego właśnie organizatorzy akcji uczynili je kluczowymi tematami kampanii. Dorosłym chcą przypomnieć o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów przez ciężarne kobiety oraz łączeniu energy drinków z alkoholem.

 

Serdecznie zapraszamy placówki oświatowe z terenu Miasta i Gminy Skawina do włączenia się  w tegoroczną edycję projektu. Uczestnictwo w Zachowaj Trzeźwy Umysł” stanowi dla wielu placówek oświatowych istotny element uzupełniający szkolne programy profilaktyki realizowane w szkołach. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.trzezwyumysl.pl.

Wyrażamy nadzieję, że idea kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, spotka się z poparciem i zrozumieniem Państwa, a przy udziale wszystkich, którym dobro dzieci i młodzieży leży na sercu, przyniesie zamierzone cele oraz dla całej społeczności lokalnej wiele satysfakcji i pożytku.


Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 20 lutego 2012, 15:27
drukuj