Banner 5

Aktualności

Zapisz się do szkoły dla rodziców – moduł I

Serdecznie zapraszamy do udziały w zajęciach „Szkoły dla Rodziców” realizowanych przez „Fundację Wyobraź sobie” dofinansowanych  ze środków budżetu Gminy Skawina. Szczegóły poniżej;

O Co CHODZI?

Szkoła dla Rodziców – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”. Warsztaty są autorstwa Joanny Sakowskiej z Ośrodka Rozwoju Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, u której szkoliła się nasza trenerka.

Program Kids Skills „Jestem z Ciebie dumny!” – jest szkoleniem rodziców w postępowaniu z dziećmi opartym na docenianiu mocnych stron dzieci i ich osiągnięć przejawianych w drodze do realizacji określonych celów. Program został stworzony przez dr Bena Furmana na bazie wieloletnich doświadczeń w pracy z rodzicami i dziećmi.

DLACZEGO WARTO?
Połączenie tych dwóch programów uczy nie tyle „metod” co budowania relacji opartej na dialogu i szacunku dla obu stron – rodzica i dziecka. Podczas kolejnych 10 spotkań grupowych, rozmów, sięgania do wspomnień, własnych doświadczeń, wykonywania ćwiczeń podczas zajęć, a także w domu – nauczysz się jak odkrywać to co dobre i piękne zarówno w Tobie, jak i u Twoich bliskich.

Poruszone zostaną takie tematy jak:

 • GRANICE –  jak je wyznaczać i po co?
 • UCZUCIA I EMOCJE  – jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dziecku?
 • WSPÓŁPRACA – jak zachęcać dziecko do nauki i obowiązków?
 • SAMODZIELNOŚĆ – jak zachęcać do samodzielności?
 • KARANIE – karać czy nie karać?
 • KONFLIKTY I PROBLEMY – jak je rozwiązywać bez „wygranych” i „przegranych”?
 • POCHWAŁY – jak chwalić by wzmocnić poczucie własnej wartości?
 • ROLE W RODZINIE – jak uwalniać dzieci od przyklejonych etykiet?

KIEDY I GDZIE?
Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywać się we wtorki od 18.00 do 21.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie. Zajęcia rozpoczynają się 3 kwietnia 2018r.

JAKI JEST KOSZT ?

 • Dla mieszkańców Gminy Skawina warsztaty są dofinansowane ze środków budżetu Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie: koszt udziału wynosi 100 zł. (10 zł. za 1 spotkanie)
 • Na każde Warsztaty organizatorzy mają również bezpłatne miejsca. Jeżeli odpłatność stanowi jedyną przeszkodę w uczestnictwie w Warsztatach – skontaktuj się z nami telefonicznie – tel. 602-516-635.
 • Dla osób spoza Gminy Skawina koszt udziału wynosi 400 zł. (40 zł. za 1 spotkanie)

KTO PROWADZI?
Aneta Rokicka – coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Edukacji Psychologicznej i Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Od 2014 prowadzi Pracownie Rozwoju „NADARO”, w której specjalizuje się w coachingu rodzicielskim. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Prywatnie mama 13 letniego Dawida i 8 letniej Nadii.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Na Warsztaty obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona do 15). Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł Warsztatów – prosimy przesłać na adres: biuro@wyobrazsobie.org.pl

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego – tel. 602-516-635.

 

SZKOLADLARODZICOW_NAKLEJKA

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 26 marca 2018, 13:44
drukuj