Banner 3

Aktualności

Zapraszamy Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych na „Grupę Wsparcia”

Zapraszamy Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych na „Grupę Wsparcia”, prowadzoną przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Skawinie. Spotkania będą odbywać się w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. 18.00 -20.00( pierwsze spotkanie wyjątkowo 8 marca 2012r.).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców, którzy w przyjaznej atmosferze chcą podzielić się swoimi troskami i radościami i porozmawiać z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych.

Nie jesteście sami!

Grupa jest otwarta (uczestnictwo nie wymaga uprzedniego zapisania się) można dołączyć w dowolnej chwili.

Głównym celem spotkań jest dzielenie się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. Rodzicielstwo jest poważnym wyzwaniem i w każdym kolejnym etapie życia dziecka-innym. Szczególnie bycie rodzicem dziecka niepełnosprawnego jest pełne różnych trudności.

Na spotkaniach grupy rodzice mogą porozmawiać z innymi, przekonać się, czy problemy z ich dzieckiem są podobne do tych, które przeżywają inni rodzice, podzielić się własnymi osiągnięciami i poprosić o sugestie innych rodziców.

Grupa wsparcia pozwala zmniejszyć wątpliwości rodziców, niepokoje, pozwala łatwiej zaakceptować trudną sytuację rodzinną i jeszcze bardziej pokochać niepełnosprawne dziecko. Sytuacja pozostawania w Grupie daje poczucie siły, wartości i nadziei.

Integracja między rodzicami pozwala na zdobycie nowych znajomości, nawiązanie przyjaźni, które posłużą do stworzenia ”łańcucha wsparcia” i wymiany użytecznych informacji.

’’ Dość się Weseli serce, gdy daje i sobą się dzieli”- L. Staff.

W imieniu Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Skawinie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Maria Żyła | poniedziałek, 27 lutego 2012, 16:56
drukuj