Aktualności

Zaproszenie do udziału w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwom

Centra Zdrowia Psychicznego (Małopolska-Południe oraz Kraków-Podgórze) działające w strukturach Szpitala Babińskiego zapraszają mieszkańców do udziału w akcji edukacyjno-informacyjnej związanej ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom, która będzie miała miejsce 10 września 2022r., w nowej placówce Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze w Krakowie: ul. Cegielniana 4a. Jest to akcja ogólnopolska centrów zdrowia psychicznego.

Uroczyste rozpoczęcie Obchodów Dnia nastąpi o godz. 10.00 – uruchomienie stoisk informacyjnych, punktów konsultacyjnych dla osób potrzebujących pomocy oraz kiermaszu prac rękodzielniczych pacjentów oddziałów dziennych / Klubów Pacjenta.

W trakcie tego wydarzenia będzie dostępny darmowy kącik kawowy dla odwiedzających, nieodpłatne konsultacje u specjalistów, badania pielęgniarskie (pomiar ciśnienia krwi i tętna oraz pomiar glukozy we krwi) oraz warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez terapeutów z Oddziału Dziennego w Skawinie pt. „Lepimy z gliny”. Dla potrzebujących przygotowaliśmy pokoje wsparcia.

Cel: edukacyjne wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dbania o zdrowie psychiczne i informowanie, co robić, gdy pojawia się kryzys oraz na jaką pomoc ze strony Centrum Zdrowia Psychicznego można liczyć, czego spodziewać się po wizycie, jak będzie wyglądał pierwszy kontakt ze specjalistą.

 

Źródło: Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska – Południe 

Małgorzata Kopeć | piątek, 9 września 2022, 08:32
drukuj