Aktualności

Zaproszenie na spotkanie edukacyjne „Bajkowa niania, czyli jak pomóc dziecku w trudnej sytuacji”.

Szanowni Rodzice dzieci w wieku 3 – 10 lat!  w dniu 16 maja 2012 (środa) o godzinie 17.00  w Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Popiełuszki 17 w Skawinie odbędzie się godzinne spotkanie poświęcone roli bajki w wychowaniu i wspieraniu dzieci w wieku 3-10 lat pt. „Bajkowa niania, czyli Jak pomóc dziecku w trudnej sytuacji”.

Celem spotkania jest:

• przybliżenie rodzicom roli bajki w rozwoju emocjonalnym dziecka

• wskazanie odbiorcom terapeutycznych funkcji bajki

• uświadomienie adresatom znaczenia bajki terapeutycznej w poprawie zachowania dziecka

 

Do udziału w spotkaniu, zapraszamy wszystkich Rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku w rozwiązywaniu jego problemów, czy wpłynąć na jego zachowanie.

 

Spotkanie poprowadzi dr Lidia Ippoldt, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

 

Każdy uczestnik spotkania otrzyma egzemplarz bajki „Bajki pomagajki dla najmłodszych Bajkowa Niania” wydanej w roku 2011 nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie i Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie w ramach projektu Skawiński Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 40 osób. Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są w godz. od 12.00 do 18.00 pod nr tel. 12 276 34 10 (Centrum Wspierania Rodziny) od dnia 16 kwietnia 2012r. do wypełnienia limitu.

Projekt stanowi element projektu Skawińskie Dni Profilaktyki „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień” oraz kampanii „Postaw na rodzinę”.

 Zaproszenie do udziału w spotkaniu w załącznikach.

Małgorzata Kopeć | wtorek, 10 kwietnia 2012, 14:05
drukuj