Banner 4

Aktualności

Szkoły „stawiają na rodzinę”

Trwa kampania profilaktyczna „Postaw na rodzinę” 2012. To projekt, w który angażują się setki gmin z całej Polski, w tym Gmina Skawina. Do akcji, której celem jest promowanie pozytywnej profilaktyki stawiającej na wzmacnianie więzi rodzinnych zgłosiły się następujące placówki oświatowe z terenu naszej Gminy:

Szkoły Podstawowe w: Rzozowie, Krzęcinie, Polance Hallera, Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Zelczynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Skawinie oraz Zespół Szkół Publicznych w Radziszowie, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Zespół Katolickich Szkół i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Skawinie, Gimnazjum nr 2 w Skawinie .

 

Dziękujemy za zgłoszenie placówek do udziału w kampanii. Aby realizacja tego celu była możliwa, organizatorzy projektu przygotowali materiały edukacyjne adresowane do osób dorosłych i dzieci. Materiały zostaną placówkom przekazane w najbliższym czasie.

 

Cieszymy się, że szkoły zaangażowały się w projekt. Nauczyciele kształtują prorodzinne postawy uczniów i wyrażamy nadzieję, że chętnie sięgną po materiały mówiące „Postaw na rodzinę”. Wg podstawy najnowszej programowej przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie dla klas IV-VI, ważną rolę odgrywa „ukazywanie wartości rodziny w życiu osobistym człowieka”. Wśród wymaganych treści nauczania znajdują się np. przekaz wartości i tradycji w rodzinie, wspólne świętowanie i spędzanie czasu wolnego, a także więź rodzinna i relacje w rodzinie. Dzięki materiałom przygotowanym przez ekspertów Krakowskiej Akademii Profilaktyki, realizacja tych założeń staje się o wiele prostsza. Treści zawarte w ulotkach i broszurach opracowane są w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla najmłodszych dzieci.

 

Kampania „Postaw na rodzinę” nie narzuca żadnych rozwiązań. Placówki wybierają możliwe formy działania. W ramach „Postaw na rodzinę”, można organizować Pikniki Trzech Pokoleń, zapraszać do zabawy dziadków, rodziców dzieci. Możliwości jest naprawdę mnóstwo! Zachęcamy szkoły aby do działań podejmowanych w ramach akcji zaprosiły inne instytucje, organizacje czy też parafie funkcjonujące w Ich środowisku. Razem stworzymy sieć współpracy, instytucji, organizacji, które stawiają na rodzinę.

 

Mamy nadzieję, że udział w kampanii uświadomi rodzicom siłę ich wpływu na dziecko i nauczy doceniania zwykłych codziennych praktyk i gestów, które budują więź między rodzicami a dziećmi i uczą prawdziwego bycia ze sobą.

 

Skawina w kampanii „Postaw na rodzinę” kliknij TUTAJ.

 

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 20 lutego 2012, 09:42
drukuj