Banner 1

Aktualności

KAPSUŁA CZASU – materiały do pobrania!

Za zgodą Centrum Pozytywnej Edukacji z siedzibą w Warszawie, z którym Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie współpracowało w związku z realizacją programu „Przyjaciele Zippiego” oraz „Apteczka Pomocy Emocjonalnej”, poniżej publikujemy informacje  na temat „Kapsuły czasu”pomysłu na przetrwanie trudnego czasu i zadbanie o dobre samopoczucie. Zachęcamy nauczycieli, rodziców do zapoznania i skorzystania z materiałów podczas prowadzenia zajęć czy zabawy z dziećmi.

KAPSUŁA CZASU

Na całym świecie nauczyciele,  uczniowie i ich rodzice borykają się z ograniczeniami, jakie niesie pandemia koronawirusa. Wiele osób też poszukuje sposobów na przetrwanie trudnego czasu i zadbanie o dobre samopoczucie.

Kanadyjska graficzka Natalie Long zaproponowała najpierw swoim dzieciom, a potem całemu światu, ciekawy pomysł na utrwalenie tego wyjątkowego czasu w ich życiu.

Opracowane przez Natalię arkusze ćwiczeń, dzieci mogą uzupełnić i zachować w Kapsule czasu dla siebie w przyszłości lub nawet dla przyszłych pokoleń. Oprócz wartości archiwalnej, historycznej, taki rejestrowanie naszych myśli, uczuć, potrzeb i zachowań z czasu zarazy, ma też taki walor, że uświadamiamy  sobie, jak niezwykłe i nietypowe są nasze obecne przeżycia.  Ze strony Long Creations (link) można pobrać książeczkę z ćwiczeniami dla dzieci po angielsku, francusku i hiszpańsku. Opracowana też została wersja dla dorosłych, którzy chcieliby w Kapsule czasu zachować opis wiosennych miesięcy roku 2020 – do pobrania TUTAJ.

Do pobrania zamieszczamy wersję polską Kapsuły czasu (w tłumaczeniu Hanny Meijer) i życzymy dobrej zabawy przy jej wypełnianiu. Warto też pomyśleć, gdzie najbezpieczniej przechować te zapiski dla nas na przyszłość, albo nawet dla przyszłych pokoleń!

 

Źródło: Centrum Pozytywnej Edukacji

Małgorzata Kopeć | piątek, 15 maja 2020, 12:12
drukuj