Banner 3

Aktualności

Koronawirus „Zostałe/aś w domu, baw się z dzieckiem” – materiały do pobrania

Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas rodzice, opiekunowie spędzają ze swoimi dziećmi dużo czasu. O ile dorośli nie powinni mieć problemu w kwestii zorganizowania sobie czasu – jedni pracują zdalnie, drudzy nadrabiają zaległości filmowe czy książkowe – o tyle z organizacją czasu dzieci, może wcale nie być tak prosto.

W obecnej sytuacji, kiedy pozostanie w domach jest koniecznością, z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Skawina na stronie internetowej UMiG w zakładce Korona wirus-informacje/zabawa zamieszczane są materiały edukacyjne i inne pomysły, dla rodziców czy opiekunów na wypełnienie czasu wolnego ich pociech – TUTAJ .

Ponadto ze strony internetowej Centrum Literatury Terapaeutycznej   można pobrać bajki profilaktyczne (w wersji PDF) oraz audiobook wydane nakładem Centrum Wspierania Rodziny Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie i Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie. Dostęp do strony również poprzez baner „Bajki pomagajki” zamieszony na naszej stronie internetowej po lewej stronie – TUTAJ.

Zachęcamy Państwa do korzystania z publikanach materiałów! Wspólna zabawa,  czytanie książek, gry i zabawy edukacyjne – to niektóre porady dot. tego, jak spędzać czas z dzieckiem w czasie przerwy od zajęć szkolnych i przedszkolnych w związku z koronawirusem. Szczególnie w tym czasie, kiedy dzieci mogą się nudzić, warto byłoby im zaproponować bezpieczną formę rozrywki. Wykorzystajmy ten czas na pogłębienie relacji z dzieckiem!

Małgorzata Kopeć | czwartek, 26 marca 2020, 09:35
drukuj