Aktualności

Masz problem z narkotykami, alkoholem? Weź udział w Pogramie FreD

Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie informuje o naborze do grupy zajęć edukacyjnych dla młodych osób mających „problem” związany z używaniem lub posiadaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu.

Po rozmowie wstępnej i zakwalifikowaniu do programu młodzież weźmie udział w programie FreD. Jest to krótkoterminowy  cykl 3 spotkań, (w sumie 8 godzin zajęć), które odbywają się w małych grupach (od 6  do 12 osób).

Zapraszamy wszystkich rodziców, pedagogów, nauczycieli, policjantów oraz kuratorów do kontaktu z nami, jeżeli w Waszym otoczeniu są młodzi ludzie, którzy mają pierwszorazowy „problem” związany z używaniem lub posiadaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu.

Chcesz pomóc ? Zapoznaj się z ulotką – TUTAJ 

Przekaż ulotkę młodzieży – ulotka TUTAJ  

Pokaż film – film TUTAJ 

Skorzystaj z wiarygodnego źródła – TUTAJ 

Skieruj do programu !

Zapraszamy też wszystkie osoby w wieku 14 – 21 lat, aby kontaktowały się z nami w przypadku, gdy:

  • zostały pierwszy raz zatrzymane przez policję za posiadanie narkotyków, picie alkoholu w miejscach publicznych lub inne wykroczenia związane z zażywaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu.
  • mają pierwszy raz problemy w szkole związane z zażywaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu.
  • pierwszy raz są pod nadzorem kuratora, który zwraca uwagę na ich problemy związane z  używaniem narkotyków i/lub alkoholu.
  • mają problemy, trudności, konflikty z rodzicami związane z używaniem narkotyków i/lub alkoholu.

Jeśli w takim przypadku nie wiesz co robić, chcesz poprawić swoją sytuację, zgłoś się do nas, przyjdź na rozmowę i podejmij decyzję o udziale w zajęciach programu FreD.

Po zakończeniu zajęć otrzymujesz certyfikat, który możesz pokazać w domu, szkole, a Sąd, policja lub kurator będą przychylniej patrzeć na Twoją ”sprawę”.

Udział w programie jest bezpłatny.

 

KONTAKT: Realizator programu: Krzysztof Smus – Centrum Wspierania Rodziny, 32-050 Skawina ul. Ks. J. Popiełuszki 17 – każdy wtorek w godzinach od 13.00 do 20.00 – tel. 12 276 34 10 wew. 12

 

Więcej informacji dotyczących programu:

Informacje na temat programu FreD – TUTAJ oraz TUTAJ

Projekty pilotażowe programu  – TUTAJ

 

logo  fred-goes-net-logo

Załączone pliki:

Małgorzata Kopeć | wtorek, 5 kwietnia 2022, 14:59
drukuj