Aktualności

Rusza drugi moduł „Szkoły dla Rodziców”!

Już w najbliższy czwartek tj. 18 stycznia 2018r. rusza cykl bezpłatnych zajęć: drugi moduł programu „Szkoła dla Rodziców”, do udziału w których zapraszamy osoby, które ukończyły pierwszy moduł programu. Szczegóły organizacyjne przedstawiamy poniżej:

Czy Twoje dzieci ciągle się kłócą, a nawet biją?

Czy skarżą na siebie?

Czy spotykasz się z zarzutami, że któreś kochasz bardziej?

Jeśli chcesz wiedzieć jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie koniecznie zapisz się na warsztaty „Rodzeństwo bez rywalizacji” organizowane przez Fundację „Wyobraź sobie” oraz Urząd Miasta Gminy w Skawinie w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie w Skawinie przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

 CO CHODZI?

Szkoła dla Rodziców – to program prowadzony w oparciu o koncepcję T. Gordona „Wychowanie bez porażek” oraz o książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić by dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji”.

 DLACZEGO WARTO?

„Rodzeństwo bez rywalizacji” to drugi moduł adresowany do Rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko lub oczekują kolejnego i brali już udział w pierwszej części warsztatu. Celem warsztatu jest zrozumienie skąd się bierze zazdrość między rodzeństwem i co rodzice mogą zrobić, aby mimo doświadczanej zazdrości rodzeństwo dowiedziało się jak ze sobą współpracować a rodzice nie tracili sił na powracające i często bezskuteczne próby godzenia skłóconych.

Na zajęciach poruszymy takie tematy jak:

  • RODZINA POCHODZENIA – jej wpływ na postawy rodzicielskie
  • ZAZDROŚĆ – jej źródła między dziećmi, jej wpływ na wzajemne relacje
  • PORÓWNANIA  –  a inne sposoby motywowania dzieci do działania
  • ULUBIEŃCY –  równo czy sprawiedliwie?
  • EGOIZM – jak sobie z nim radzić?
  • RYWALIZACJA – szkody czy korzyści?
  • ROLE W RODZINIE – wpływ na relacje między rodzeństwem
  • KŁÓTNIE I BÓJKI –  właściwe sposoby reagowania
  • TRUDNE KONFLIKTY – rodzic mediator
  • KOLEJNOŚĆ URODZIN – a charakter i funkcjonowanie w rolach

KIEDY I GDZIE?

Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywać się w terminie od 18 stycznia 2018 do 05 kwietnia 2018 w czwartki od 17.00 – 20.00 w Centrum Wpierania Rodziny przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17  (obok pawilonu handlowego „AJKA”) – z wyłączeniem ferii zimowych tj. od 12 lutego do 23 lutego br.

JAKI JEST KOSZT?

Warsztaty są bezpłatne – zostaną sfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych.

KTO PROWADZI?

Aneta Rokicka – coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Edukacji Psychologicznej i Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Prywatnie mama 12 – letniego Dawida i 8 – letniej Nadii

Andrzej Cała – psycholog, psychoterapeuta i trener. Absolwent psychologii UJ oraz czteroletniej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Posiada ośmioletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz warsztatów rozwojowych, a także trzyletnie doświadczenie w terapii par. Od pięciu lat związany z Instytutem Gestalt (dawniej Instytut Terapii Gestalt), gdzie uczy terapii Gestalt oraz tłumaczy z języka angielskiego warsztaty terapeutyczne  i rozwojowe. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  • Ilość miejsc jest ograniczona do 15.
  • Zgłoszenia są przyjmowane na adres: biuro@wyobrazsobie.org.pl oraz pod numerem telefonu: 602-516-635.

grafika CWR1paski_SKAWINA_miasto-otwarte-na_rodzinę

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 15 stycznia 2018, 13:55
drukuj