Aktualności

Spotkanie edukacyjne „Czy mogę ustrzec swoje dziecko przed niebezpieczeństwem uzależnień?”

Szanowni Rodzice nastolatków! W dobie obecnych zagrożeń uzależnieniami od narkotyków, alkoholu, ale i komputera, Internetu, czy telewizji,  Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie proponują udział w bezpłatnych warsztatach pt. „Czy mogę ustrzec swoje dziecko przed niebezpieczeństwem uzależnień?”.

Szkolenie pomoże Państwu i Państwa dziecku w sytuacji zagrożenia uzależnieniem od powyższych czynników. Warsztaty pokażą też, jak przekonać nastolatka do mówienia „nie” w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

 

Cele warsztatów:

  • przybliżenie rodzicom zagrożeń cywilizacyjnych
  • wskazanie odbiorcom konkretnych sposobów pomocy nastolatkowi
  • w sytuacji zagrożenia uzależnieniem
  • nauka asertywności, którą można wykorzystać w procesie wychowawczym nastolatka

Adresaci: rodzice dzieci w wieku 13 – 17 lat

Termin: 17 maja 2012 r. w godz. od 17.00 do 18.00

Miejsce: Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17

Prowadzący: dr Lidia Ippoldt, nauczyciel, bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

 

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 25 osób. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są w godz. od 12.00 do 18.00 pod nr tel. 12 276 34 10 (Centrum Wspierania Rodziny) od dnia 16 kwietnia 2012r. do wypełnienia limitu.

 

Projekt stanowi element projektu Skawińskie Dni Profilaktyki „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień” oraz kampanii „Postaw na rodzinę”.

 

 

Małgorzata Kopeć | wtorek, 10 kwietnia 2012, 14:40
drukuj