Banner 2

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Radziszowie w kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”

Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Radziszowie kolejny raz włączyła się do Małopolskiej Kampanii „NO PROMIL – NO PROBLEM”. Zróżnicowane i wielokierunkowe działania miały na celu uświadomienie społeczeństwu problemu nietrzeźwych kierowców

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem alkogogli. Założenie niecodziennych okularów pozwoliło im zrozumieć, jakie zagrożenie niesie ze sobą prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. W drugim etapie dzieci wykonały plakaty. W trakcie pracy wykazały się niesamowitą pomysłowością i dały świadectwo ważności podjętego tematu. Na zebraniach z rodzicami uczniowie wręczali ulotki i prezentowali przygotowaną przez siebie gazetkę tematyczną. Do akcji włączyli się również pracownicy szkoły, którzy propagują przewodnie hasło kampanii na  tablicach rejestracyjnych swoich samochodów. Dzięki naszym konserwatorom montaż tablic przebiegł w sposób szybki i fachowy.

Szkoła wzięła również udział w happeningu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kopance i Biuro CWR w Skawinie. W ramach przygotowań uczniowie pisali listy. Jeden z nich został publicznie odczytany przez Gabrysię i Filipa z kl.6a, co zostało zarejestrowane przez dziennikarza Radia Eska. Dzieci maszerowały ulicami miasta skandując okrzyk: „Kierowco zwolnij, czerwień świeci. Nie pij przed jazdą, przejedziesz dzieci!”.

Dla podkreślenia wagi problemu wielu uczestników założyło koszulki z logo kampanii oraz kamizelki odblaskowe. Wszyscy nieśli balony i własnoręcznie wykonane chorągiewki.

Jesteśmy przekonani, że podjęte działania przyczynią się do większego bezpieczeństwa na drogach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Źródło:
Szkoła Podstawowa w Radziszowie

Maria Żyła | piątek, 29 listopada 2019, 15:18
drukuj