Aktualności

XIII Edycja Gminnych Warsztatów Profilaktycznych w Zelczynie

Istnieje teoria, która mówi, że wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne. Taka teza skłania do przemyśleń, czy istnieje konkretny wzór, wyznaczający niezbędne cechy, które musimy mieć, żeby stworzyć szczęśliwą familię, co z pewnością nie jest łatwym zadaniem.

powstał już uniwersalny przepis na uczynienie każdego członka rodziny zadowolonym i radosnym? Specjaliści podpowiadają, że szczęście w gronie domowników możliwe jest wtedy, kiedy wszyscy czują się bezpiecznie. Bezsprzecznie jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie każdego człowieka, ale nie jedyny. Niezwykle ważny jest również wzajemny szacunek wśród członków rodziny oraz poczucie solidarności zgodne z mottem „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – poczucie, że ktoś nas wesprze, pomoże i przytuli w trudnych chwilach jest bezcenne. Myślę, że większość z nas z wielką radością i uśmiechem na twarzy wspomina chwile spędzone wspólnie z rodziną, ponieważ nie da się ich zastąpić, są jedyne w swoim rodzaju i kojarzą nam się z ludźmi, których kochamy bezwarunkowo.

Zdając sobie sprawę z tego jak cenne są to momenty, postanowiłyśmy stworzyć temat warsztatów związany z chwilami przeżytymi w gronie najbliższych – opowiada dyrektor szkoły Teresa Dąbrowska. Jak i w poprzednich latach na warsztaty plastyczne przyjechali przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie obrazu graficznego wyrazu RODZINA, którego tematem przewodnim była „Moja rodzina – przygód kraina”. Dzieci jak zwykle popisały się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Malarsko „opisały” wymarzone rodzinne przygody, które mogły wydarzyć się w domu, w lesie, w górach, a nawet w kosmosie. – Konkurs organizowany przez naszą szkołę wyróżnia się od innych konkursów plastycznych tym, że uczniowie na terenie naszej placówki samodzielnie wykonują prace, które niepodpisane ocenia losowo wybrane jury – dodaje pani dyrektor. Nikt w czasie pracy nie pomaga uczestnikom. Wszystkie potrzebne materiały zapewniają organizatorzy (panie: Renata Młynarczyk i Ewa Maślanka). Tego samego dnia komisja punktuje wykonane dzieła, a dzieci otrzymują nagrody. No właśnie, jak konkurs oceniany jest przez uczestników? Zapytałyśmy o to uczennicę klasy trzeciej, oto co usłyszałyśmy: – Było wspaniale. Na początku trochę się denerwowałam, czy zdążę narysować, ale potem było super. Nie mogłam uwierzyć, jak pani dyrektor ogłosiła, że zdobyłam I miejsce. Dostałam duży namiot i mnóstwo słodyczy. Rodzice bardzo mi gratulowali. Latem z rodzicami i bratem pojedziemy na biwak.

Trzynasta już Edycja Gminnych Warsztatów Profilaktycznych zakończyła się sukcesem – dzieci miały szansę zastanowić się nad tym jak ważne są chwile spędzane z najbliższymi, co lubią robić ze swoją rodziną i docenić ten czas, który spędzają wszyscy razem. Co ciekawe, żaden z uczestników nie przedstawił na konkursowej pracy członków swojej rodziny grających w gry komputerowe, piszących smsy albo bawiących się smartfonami. – Myślę, że jest to iskierka nadziei, która pozwala wierzyć, że nasze dzieci wciąż potrafią docenić obecność drugiego człowieka i bezpośredni kontakt z nim – podsumowuje dyrektor Teresa Dąbrowska.
 

Nagrodzeni:
Młodsza grupa wiekowa

  • I miejsce – Julia Opyrchał – SP Zelczyna
  • II miejsce – Natalia Figura – SP Jaśkowice
  • III miejsce – Karolina Brzeska – SP Jaśkowice

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Pacułt – SP Zelczyna
  • Amelia Giemzik – SP nr 4 Skawina
  • Nikola Suder – ZPO Kopanka

Starsza grupa wiekowa

  • I miejsce – Julia Żmuda – ZPO Borek Szlachecki
  • II miejsce – Martyna Barut – SP nr 1 Skawina
  • III miejsce – Kacper Dziedzic – ZPO Wola Radziszowska

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Płonka – ZPO Kopanka
  • Wiktoria Świder – SP Zelczyna
  • Aleksandra Pacułt – SP Krzęcin

Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność podmiotom i osobom, które udzieliły wsparcia finansowego i rzeczowego przy organizacji warsztatów :

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

– w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Elektrownia Skawina
Sołtys i Rada Sołecka wsi Facimiech
Sołtys i Rada Sołecka wsi Ochodza
Sołtys i Rada Sołecka wsi Pozowice
Sołtys i Rada Sołecka wsi Zelczyna
Anna i Tomasz Pierzchała
Ksiądz kanonik Zdzisław Budek – parafia w Krzęcinie
Cukiernia „Niebanalna” z Wielkich Dróg
Piekarnia „Szarlotka” z Zelczyny
Firma Pogrzebowa – Bażela
Firma Handlowa „Ola” Michała Opyrchała

Źródło: SP w Zelczynie

 

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 23 marca 2015, 09:13
drukuj