Banner 1

Aktualności

XVIII Gminne Warsztaty Profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Zelczynie

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina wraz z opiekunami do wzięcia udziału w XVIII Edycji Gminnych Warsztatów Profilaktycznych „Szkoła wolna od nałogów” pod hasłem „Nasza szkoła wolna od hejtu”, które odbędą się w dniu 4 marca 2020r. w Szkole Podstawowej w Zelczynie.

Podczas XVIII Gminnych Warsztatów Profilaktycznych W Zelczynie uczniowie będą mieli za zadanie przygotowanie komiksu przedstawiającego losy rówieśnika, który podczas użytkowania Internetu (różnych komunikatorów padł ofiarą hejtu. Ważne, aby w pracy można było wyróżnić element hejtu) cyberprzemocy, jak również właściwej reakcji na to zjawisko. Bohater komiksu przeobraża się z ofiary cyberprzemocy  w pewną siebie osobę, która potrafi o siebie zadbać w każdej sytuacji.

Komiks należy wykonać ołówkiem/kredkami/ pisakami/cienkopisami/farbami na kartce z bloku technicznego w formacie A3.

 

Regulamin konkursowy:

  1. Warsztaty odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej w Zelczynie, uczestnikom  zapewniamy następujące środki plastyczne:

Do wykonania projektu/ szkicu: bloki rysunkowe, ołówki, kredki, pisaki.

Do wykonania pracy: bloki formatu A3, kredki, farby, pisaki, cienkopisy, ołówki, pastele.

Prace konkursowe rozpatrywane będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – IV, klasy V-VI, Klasy VII -VIII

  1. Jedną szkołę może reprezentować trzech uczniów – po jednym reprezentancie na każdą kategorię wiekową.
  2. Każdy z uczestników  konkursu jest zobowiązany dostarczyć w dniu konkursu zgodę na udział w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.
  3. Czas przewidziany na wykonanie pracy: 60 minut. 

Kryteria oceny:

  • zgodność z tematem
  • pomysł 
  • staranność
  • estetyka wykonania pracy
  • wykonanie pracy w wyznaczonym czasie

Nagrody będą przyznawane osobno w każdej kategorii wiekowej. Po konkursie uczestnicy zostaną zaproszeni na warsztaty profilaktyczne, po czym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2020. 

 

Małgorzata Kopeć | poniedziałek, 24 lutego 2020, 10:08
drukuj