Banner 4

Aktualności

Zapisz się do „Szkoły dla Rodziców” – moduł III

Zapraszamy do udziały w zajęciach „Szkoły dla Rodziców”moduł III realizowanych przez „Fundację Wyobraź sobie” dofinansowanych ze środków budżetu Gminy Skawina. Szczegóły poniżej:

Jak dogadać się z nastolatkiem? – III moduł Szkoły dla Rodziców i Wychowawców:

 

 • Czy wiesz jak postępować, by utrzymać dobre relacje z nastolatkiem?
 • Czy potrafisz pomóc dziecku przebrnąć przez trudny okres dojrzewania?
 • Czy chciałabyś/chciałbyś poznać i zrozumieć zmiany zachodzące w Twoim dorastającym dziecku?

O co chodzi?
Warsztaty „Jak dogadać się z nastolatkiem?” to III Moduł Szkoły dla Rodziców. Podobnie jak poprzednie, został oparty na koncepcjach Elaine Mazlish i Adele Faber oraz na koncepcjach Zbigniewa Gasia, który analizuje sposób, w jaki zachowania dysfunkcyjne zaspokajają ważne potrzeby rozwojowe nastolatków.

W trakcie 10 spotkań rodzice doskonalą swój warsztat wychowawczy poznając np. cele życiowe nastolatka, ćwicząc ustalanie granic, mówienie o uczuciach czy zachęcanie nastolatków do współpracy. Dowiadują się również co robić zamiast karania czy jak wspólnie rozwiązywać konflikty. Znaczną część warsztatów poświęca się na zagadnienia dotyczące rozmów z nastolatkami na trudne tematy (uzależnienia, media, seks). Zajęcia przebiegają w atmosferze zrozumienia i wzajemnego wsparcia, w której można swobodnie rozmawiać na nurtujące tematy dorastających dzieci.

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców i wychowawców nastolatków, którzy ukończyli przynajmniej I część „Szkoły”. Wynika to z tego, że część III stanowi pogłębienie i rozszerzenie umiejętności nabytych w I lub I i II module warsztatów.

Dlaczego warto?
Część III Szkoły dla Rodziców i Wychowawców uwzględnia problemy wieku dorastania i wywołane tym zaburzenia w komunikacji i kontaktach między rodzicami i wychowawcami a młodzieżą. Celem zajęć jest więc zastanowienie się przez uczestników warsztatów czy znają świat dorastającej młodzieży oraz uświadomienie sobie jakie potrzeby mają, czy jakich trudności doświadczają ich dzieci.

Podczas spotkań poruszone zostaną takie tematy jak:

 • Granice – pozwolić czy zabronić?
 • Uczucia – nie poznajesz własnego dziecka?
 • Współpraca – czy ciągle musisz mu przypominać?
 • Kary – a może konsekwencje?
 • Rozwiązywanie problemów – czy dobrze byłoby się porozumieć?
 • Trudne tematy – dla rodziców i nastolatków.
 • 7⃣spotkanie jest przeznaczone tylko dla młodzieży a 9 spotkanie jest spotkaniem dla rodziców i nastolatków.

 

Kiedy i gdzie?

Warsztaty to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywały się w czwartki od 18.00 – 21.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Żwirki i Wigury 7/12 w Skawinie. Spotkania rozpoczynają się 12 kwietnia.

 

Jaki jest koszt?

 • Dla mieszkańców Gminy Skawina warsztaty są dofinansowane ze środków budżetu Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie: koszt udziału wynosi 100 zł. (10 zł. za 1 spotkanie).
 • Na każde Warsztaty są również bezpłatne miejsca. Jeżeli odpłatność stanowi jedyną przeszkodę w uczestnictwie w Warsztatach – skontaktuj się z  organizatorami telefonicznie – tel. 602-516-635.
 • Dla osób spoza Gminy Skawina koszt udziału wynosi 400 zł. (40 zł. za 1 spotkanie)

Kto prowadzi?
Aneta Rokicka – coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego Destination Imagination. Ukończyła m.in. Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorem wszystkich trzech modułów ogólnopolskiego programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, posiada uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą według metody „Jestem z Ciebie dumny” i „Dasz radę” Bena Furmana oraz jest trenerem międzynarodowej organizacji FamilyLab z uprawnieniami do prowadzenia Seminariów Inspirujących Jespera Juula. Absolwentka m.in. artcoachingu, czyli wykorzystanie tańca, dźwięku oraz rysunku w rozwoju osobistym. Prywatnie mama 13-letniego Dawida i 8-letniej Nadii

Jak się zapisać?

Na warsztaty obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona do 15). Zgłoszenia: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł warsztatów – prosimy przesłać na adres: biuro@wyobrazsobie.org.pl

Zapraszamy!

Zajęcia współfinansowane ze środków budżetu gminy Skawina w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018.

szkoła dla rodziców_moduł III

Małgorzata Kopeć | piątek, 30 marca 2018, 08:27
drukuj