Aktualności

Zapraszamy na XV Jubileuszową Imprezę „Zachowaj Trzeźwy Umysł”!

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie we współpracy z Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na XV Jubileuszową Imprezę Profilaktyczno-Sportową „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbędzie się 26 maja w godz. 12.00-17.00 w Parku Miejskim w Skawinie, obok Pałacyku „Sokół”. Szczegóły poniżej.

Impreza stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 r. oraz akcji Skawińskie Dni Profilaktyki przebiegającego pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

Organizatorzy przygotowują imprezę z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych mieszkańcach Gminy Skawina – popierając tym samym życie zdrowe,  bez przemocy,  wolne od nałogów, a także aktywne spędzanie czasu wolnego, które zmniejszając stres, korzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne.  W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny: konkurencje sportowe – ze szczególnym uwzględnieniem biegów, a także występy artystyczne, konkursy profilaktyczne i inne.

Ciekawym elementem imprezy jest „bieg sztafety honorowej”, do udziału w której organizatorzy zapraszają przedstawicieli różnych środowisk i profesji m. in.: samorządowców, księży, strażaków, nauczycieli, przedstawicieli zakładów pracy, organizacji pozarządowych i innych podmiotów. Długość sztafety: 4 x 200 metrów. 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk do udziału w sztafecie i zgłoszenie 4-osobowej drużyny do 11 maja 2018 r. Zgłoszenia przyjmują: Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii tel.  12 276 01 27 lub Pani Joanna Józefczyk – Janek Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie tel. 12 291 21 96.

W ubiegłym roku podczas imprezy „Zachowaj Trzeźwy Umysł” sztafety tworzyli przedstawiciele:

 1. Rady  Miejskiej w Skawinie
 2. Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie
 3. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
 4. Prawicowego Bloku Samorządowego Skawina
 5. Pracowników i Sympatyków Centrum Wspierania Rodziny
 6. Nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Skawinie
 7. Towarzystwa Przyjaciół Skawiny
 8. Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
 9. Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II w Korabnikach
 10. „Sztafeta Niebieskiego Misia” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
 11. Stowarzyszenia „Równa szansa”
 12. Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podgórki”
 13. Środowiskowego Domu Samopomocy
 14. Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”
 15. Przedszkola ZIPI „Inkluzja”
 16. Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cedronu
 17. Grupy „Dzieci są ważne”
 18. Przedszkola „Parkowe Skrzaty”
 19. Klubu Sportowego Optima Skawina

– Mamy nadzieję, że słońce, świeże powietrze, sprawdzanie własnych sił oraz szlachetna rywalizacja w duchu fair play dostarczą uczestnikom imprezy wiele emocji i radości. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w imprezie! – mówi Małgorzata Kopeć, Pełnomocnik Burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i zapobiegania narkomanii.

Ramowy program imprezy: TUTAJ

Sztafety 2017

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w imprezie!

Małgorzata Kopeć | środa, 18 kwietnia 2018, 14:19
drukuj